Hakkımızda

Beslenme

Özellikle gelişim  çağlarındaki çocuklarda sağlıklı beslenmenin önemi oldukça büyüktür. Yetersiz ve dengesiz beslenen çocukların dikkat sürelerinin kısaldığı, algılamalarının azaldığı, öğrenmede güçlük ve davranış bozuklukları çektikleri görülmektedir.
Çocuğun kişilik ve karakter oluşumu özellikle okul öncesi dönemde şekillenmekte, yetişkinlik çağındaki davranışları üzerinde etkili olacak alışkanlıkları edinmektedir. Çocukluk çağında kazanılan sağlıklı beslenme alışkanlıkları hayatın sonraki dönemlerini etkileyerek ileriki yaşlarda ortaya çıkabilecek sorunları önlemede önemli rol oynamaktadır. Sağlıklı beslenme çocuğun bedensel, sosyal ve duygusal gelişimi için oldukça önemlidir.

Çocukların sağlıklı beslenmesi için dört besin grubunda bulunan besinlerden yeterli miktarlarda ve dengeli bir şekilde tüketmelerini önemseyerek,

*Yemek menümüzü hazırlarken mevsimine uygun ürünleri tercih ediyoruz.
*Okulumuzda tatlandırılmış gıda, paketli ürünler, şarküteri ürünleri, katkı maddeli hazır meyve suyu, hazır çorba gibi hazır yemekleri tercih etmemekteyiz.
*Doğal bal, tahin, pekmez, organik yumurta, katkı maddesiz ev yapımı kendi mayaladığımız yoğurt, kendi yaptığımız kompostolar tercih edilmektedir.
Aşçı teyzemizin lezzetli ev yemeklerini tatmak isterseniz bundan memnuniyet duyarız.
J

 

Sanatçı Çocuklar Kreş ve Gündüz Bakımevi
 

Resim
  • svg
    info@sanatcicocuklar.com
X